top of page

SPOR VE EĞİTİM

Sezon öncesi yaptığımız ve kurumumuzda aktif görev yapan her bireyin katıldığı CSKA eğitim seminerinde, öncelikli olarak söylediğimiz birincil öğretimiz; ‘Her çocuğun bir hikayesi vardır..’ Bu cümle üzerine kurduğumuz sportif eğitim sistemi çok yakında ilk meyvelerini vermeye başlayacak. Direktörler bazında sporu yöneten arkadaşlarımla hem fikir olduğumuz en önemli konu; spor yapan çocuğun akademik başarısı, yapmayan bir çocuğa oranla daha fazla olmalıdır. Çünkü spor yapan bir çocuğun odaklanması, motive olması, duyma ve dinleme arasındaki farkı çok iyi ayırt edebiliyor olması, algı ve anlama kapasitesini yükseltecektir.

Organize ettiğimiz bireysel ve takım müsabakalarında, sporcularımızın ders notları, beslenme düzenleri ve sosyal yaşamlarında sorumluluklarını yerine getirmeleri, yarışmalara katılımları noktasında ilk kriterimizdir. Sporcularımız yarışma hazırlık sürecine başladıktan sonra, antrenörlerimiz ve kampüs sorumlularımız, çocuklarımızın ders notları, beslenme alışkanlıkları ve ev içi sorumlulukları hakkında velilerimizden bilgiler isteyecektir. Bu noktada, velilerimizin iletişimimize ilgi göstermesi, sporcularımızın gelişimi adına büyük önem arz etmektedir.

Peki, bunu yaparak neyi hedefliyoruz?  

Maç, futbol, basketbol veya voleybol branşlarına gönül vermiş bir sporcu için, günler öncesinde rüyalara giren çok özel bir andır.  Doğru beslenen, ders notları iyi olan ve ev içi sorumluluklarını yerine getiren sporcularımız müsabakalarda yarışabilirler. Bu noktada, süreci siz velilerimizle beraber takip ederek, başarıyı birlikte yaşamak istiyoruz.
Bu süreç, Cimnastik branşına gönül veren sporcularımız için de aynı şekilde işleyecektir. CSKA CUP yarışmasında, yukarıda belirttiğimiz kriterler, yarışmayı kazanmak veya yarışmaya katılmak için önem arz etmektedir.

CSKA Moskova Türkiye, her çocuğun bir hikayesi olduğuna inanan, tecrübeli, işine saygılı ve çocuklarımızın her birini eşit olarak değerlendirecek tecrübeli bir kadrodan oluşmaktadır.

Büyük hayallerimiz ve büyük hedeflerimiz var. Beraber gerçekleştirmek dileğiyle..

 

ÇOCUK VE SPOR

Çocuklara verilen eğitimde spor eğitiminin çok özel bir yeri vardır. Spor eğitiminin kalitesi kadar eğitmenlerin çocuk eğitimi hakkında ne kadar donanımlı oldukları, bilgi birikimleri, iş disiplinleri, devamlılıkları ve hedefleri ile çocuklarınıza ne kadar rol model olabildiklerinin büyük önemi vardır. Zaten CSKA Moskova farkı ve çocuklarımızın bir an önce gelişip, CSKA Moskova’lı olmanın ayrıcalığını yaşamak için duydukları heyecanın nedeni budur.

Unutulmamalıdır ki, büyükler için iş ne ise, çocuklar için oyun odur. Spor da bir oyun olduğuna göre; tam da çocuğun yaşına, gelişmesine, ilgisine ve beklentilerine göre bir iştir. Önemli olan bu işi iyi yapmaktır. CSKA Moskova’da eğitim alan çocuklar iyiyle yetinmeyip mükemmeli istemektedirler. Bu bizi çok zorluyor ama keyif alıyoruz. Bizi geliştiriyor.

Yaşam koşullarının her gün zorlaştığı, trafik yoğunluğunun had safhada yaşandığı metropolümüzde en büyük ve en güzel spor salonlarımızı çocuklarımızın yakınına taşıdık. En kariyerli antrenörlerinizi onların hizmetine verdik. Ritmik cimnastikte Rusya’da hem sporcu hem antrenörlük yaşantısında çok büyük başarılara imza atmış en donanımlı antrenörlerle sözleşmeler imzaladık.

Basketbolda, milli takımlarımızda görev alan antrenörlerle birebir çalışma yapacak çocuklarımız elbette çok şanslılar. Hem onların yeteneklerini ortaya çıkaracağız hem de yapılan bu güzel işten bizde siz değerli velilerimizde çok keyif alacağız. Kaliteden asla ödün vermeyeceğiz. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Ülkemizin gelecekteki spor başarısı onların ellerinde yükselecektir. Onlara birey olduklarını, değerli olduklarını ve sevildiklerini hissettireceğiz. Bunun için de çocuklarımıza önce yapacakları sporu sevdiriyoruz. Öğrenirken eğlenmelerini sağlıyoruz.

Çocuklara verilecek eğitim programları, sezon öncesi branş direktörlerimiz tarafından en detaylı biçimde hazırlanmış olup, bu planlar antrenörlerimizle yapılan hizmet içi eğitim sırasında paylaşılmıştır. Çok titiz ve bilimsel hazırlanan eğitim programlarının sporcularımızın beslenme, sağlık, ulaşım ve diğer sosyal ihtiyaçlarının karşılanması noktasında velilerimizce desteklenmesi gerekmektedir.

Biz çocukların spor eğitiminde hataya yer olmadığını ve böyle bir durumun onarılamayacağını biliyoruz. Sporcularımıza objektif hedefler göstereceğiz. Bu sadece ‘Mutlaka Kazanmalısın.’ ‘Şampiyon Olmalısın.’ yanlışı asla olmayacak. Çocuklarımızın ailesine, toplumumuza, ülkemize yararlı iyi birer birey olmaları hedeflenecek, temizlik-hijyen, doğru ve yeterli beslenme, zamanını doğru kullanma, kendine güven, kendini ifade edebilme ve problem çözebilme alışkanlıkları en önemli kazançları arasında olacaktır. Sporu sağlık için bir yaşam biçimi haline getirmeleri için onlara destek olacağız.

CSKA Spor Eğitmenleri kendilerini sürekli geliştirmek zorundadırlar. En yeni ve iyi teknikleri kullanırlar, sporun içinde zaten var olan disiplinden asla taviz veremezler. Hep tatlı sertlikten yanadırlar. Anne-baba, abla-abi şefkati ile sporcularımıza rol model olma durumundadırlar.

Çocuğun nereden nereye geldiğini, gelişimini izlemek her ailenin ve sporcunun izlemesi en doğal hakkıdır. Bilimsel analizlerle psikomotor gelişim kriterlerini ve performans değerlendirmelerini izlemeleri sağlanacaktır.

CSKA Moskova Türkiye Türk sporunda söz sahibi olmak, Dünya standartlarında sporcu yetiştirmek hedefiyle güçlü ve profesyonel bir kadroyla yola çıkmıştır.

Spor yapmak her çocuğun hakkıdır. Heyecan ve gurur duyacağınız etkinliklerde birlikte olma dileklerimle.  HAYDİ ÇOCUKLAR SPORA…

 

bottom of page